תפריט

טיפים לעיצוב חדרי מגורים

יש כאלה שמעצבים את חדר השינה כיחידה מפוארת, אחרים אוהבים אותו קטן ואינטימי, ויהיו גם שיעדיפו אותו דווקא צבעוני. זהו החדר היחיד בבית שהוא שלנו בלבד, ולכן, כדאי להשקיע בעיצוב שינעים את זמננו. כאן תוכלו לקרוא על סגנונות וטיפים לעיצוב.

קודם שימושי ואחר כך אסתטי

תחילה מומלץ להחליט למה ישמש החדר מלבד שינה – קריאה, צפייה בטלוויזיה, האזנה למוסיקה וכו', וכן לחשוב באילו רהיטים וחפצים אנחנו רוצים למלא אותו. חשבו על פריטי הריהוט בהתאם לצרכים שלכם ורק אחר כך התפנו לעיצוב אסתטי של החדר.

בחירת הצבע

בחרו עבור החדר קו אחיד ואלמנטים דומים מבחינת הצבע והצורה. לחדר השינה רצוי לבחור בצבעים בהירים ומרגיעים. הקדישו תשומת לב לקיר שמאחורי המיטה והפכו אותו לנקודת פוקוס – מספיק לצבוע אותו בצבע מיוחד או לבחור בטפט בעל טקסטורה מיוחדת.

מיקום החלון

מומלץ לתכנן חלונות משני צדי המיטה, כך תתאפשר תחלופת אוויר טובה ותחושת הפרטיות תישמר. רצוי שלא יהיה חלון מעל ראש המיטה כי הוא מהדהד בשעת רוח והאוויר הקר החודר דרכו עלול להפריע לשינה.

תאורה ואור טבעי

הכניסו את האור פנימה – אור טבעי יקנה לחדר שלכם מראה נעים, מזמין ונקי. העדיפו וילונות קלילים וחצי שקופים שיעזרו לאור להתפזר היטב בחדר. כדאי לבחור בתאורה מרכזית שמופעלת על ידי עמעם או בתאורה שמאירה מהצד, כמו מנורות קריאה או ספוטים.

המיטה – גודל וצבע

גודל המיטה חשוב כי מיטה גדולה מדי יכולה להעמיס על החדר. בחרו למיטה צבע נייטרלי שאליו תוכלו להתאים פריטים נוספים. אם אתם אוהבים לקרוא במיטה, מומלץ לתכנן שידה קטנה לידה, שבה תוכלו לשים את חומרי הקריאה.

ארון הבגדים

מטבעו, ארון הוא אלמנט מגושם, ולכן רצוי לא למקם אותו מול הדלת, כיוון שהוא עלול ליצור תחושה של חלל קטן. תאורה בארון הבגדים יכולה להקל עליכם בעת בחירת לבוש. בנוסף, רצוי לשלב בארון גם דלת מחוררת, שמאחוריה אפשר לתלות בגדים שזקוקים לאוורור.

הפרטים הקטנים

הפרטים הקטנים הם שמשלימים את המראה של החדר וגורמים לו  להיראות מעוצב – קולב בגדים, כריות נוי, סל כביסה, תמונות וכו'. השקיעו בכיסוי מיטה מוצלח – השקעה מצומצמת בכיסוי מיטה מרשים תשדרג מיידית את החלל כולו. אם בחרתם להכניס טלוויזיה לחדר השינה, אפשר למקם אותה על שידת מגירות מול המיטה, על מתקן נשלף ומסתובב או לבנות לה נישה מיוחדת.

הכנס פרטיך ונציגנו יחזור אליך בתוך 24 שעות

 אני מאשר קבלת הצעה במייל