תפריט

איך שומרים על פונקציונליות במטבח מעוצב

עיצוב מטבחים: איך שומרים על פונקציונליות במטבח מעוצב

זמן ניכר מחיינו בבית אנחנו מעבירים במטבח – אנחנו מבשלים בו, מארחים בו, מכינים סנדוויצ'ים לילדים, כותבים, עובדים, משוחחים בטלפון, מכינים קפה, לוקחים פרי מקערת הפירות או חוטפים חטיף ממגירת הממתקים, ולכן תכנון מטבח ובנייתו היא אחת מההשקעות הכי יקרות בבית. למה עלינו להקדיש תשומת לב בעת תכנון המטבח? הנה כמה טיפים:

 

בדקו למה ישמש המטבח

תכנון מטבח צריך להיות מושפע גם מהאופן שבו אנחנו משתמשים בו מעבר לזמן הבישול. יש כאלה שאוהבים מטבח אינטימי שכולל פינת ישיבה קטנה, יש כאלה שמעדיפים מטבח ענק שכולל פינת אוכל גדולה. ברוב הבתים המטבח הוא לב הבית, ולכן יש לחשוב על הנוחות היום-יומית של דיירי הבית. בעת תכנון המטבח, צריך גם להתחשב במי שנמצא הכי הרבה במטבח ומבשל בו. בראש סדר העדיפויות צריכים לעמוד מה שיעזור לו להתמצא בתוך המטבח ויקל עליו בבישול.

 

שמרו על בטיחות

המטבח יכול להיות מקום מאוד מסוכן – נמצאים בו חומרי ניקוי, אש וחום. דאגו לריצוף לא מחליק ולתאורה נכונה ובהירה. מקמו את התנור, מוצרי החשמל והארונות שבהם יש מוצרים רעילים ומסוכנים במקומות גבוהים. השתדלו להימנע מתכנון פינות חדות ודאגו שבעלי המקצוע שלכם יהיו מקצועיים ואמינים, שיעמדו בכל תקני הבטיחות לבניית חדרי אוכל ומטבחים.

 

חשבו על הפונקציונליות

על מנת שתכנון המטבח יהיה פונקציונלי, חשוב לוודא שהכיור, המקרר והכיריים ימוקמו במרחק הגיוני אחד מהשני והמיקום של שלושתם ייצור משולש, כאשר הכיור נמצא במרכז.

רצוי שיהיו במטבח משטחי עבודה מרווחים, ושהם יהיו עשויים מחומרים עמידים ובגובה תואם לעבודה. קיימים בארץ כמה סוגי שיש כדוגמת שיש חברון, אבן קיסר, קוריאן וגרניט. לפני הבחירה בשיש בדקו מה הצרכים שלכם מבחינת חומר, עמידות וצבעים.

 

חשבו על פתרונות אחסון

מטבחים הם חלל המכיל אינספור פריטים, ולכן יש לקחת בחשבון את מיקום הסירים, המחבתות, הכוסות, הצלחות, הסכו"ם, מכשירי החשמל ביתיים, התבלינים ועוד פריטים. פתרונות אחסון טובים יהפכו את חלל המטבח לנעים יותר, רחב יותר, וידידותי יותר למשתמש.

 

תכננו את התאורה והחשמל

חשוב להתקין במטבח תאורה שימושית כגון ספוטים מעל משטח העבודה או גופי תאורה תלויים מעל האי/שולחן/דלפק האכילה. כשמתכננים את המטבח יש לקחת בחשבון את מיקומם של כל מוצרי החשמל הרצויים ואת גודלם (לדוגמה מקרר, תנור, קומקום חשמלי, מתקן לטיהור מים וכו').

הכנס פרטיך ונציגנו יחזור אליך בתוך 24 שעות

 אני מאשר קבלת הצעה במייל