אודות2018-04-18T12:32:51+03:00
אודות
40 שנה מצלאוי בניה ויזמות נדלן

אודות מצלאוי חברה לבנין בע”מ

מצלאוי חברה לבניין בע"מ הוקמה בשנת 1977 ע׳׳י סמי וקלרה מצלאוי ונמצאת בשליטתם. פעילות החברה מתמקדת באזורי הביקוש במרכז הארץ עבור פלח שוק בינוני/גבוה ומאז הקמתה הטביעה חותם עמוק על ענף הבניה והנדל"ן בישראל.לחברה התמחות בתחום ההתחדשות העירונית/ פינוי-בינוי, והיא חלוצת דרך והראשונה בישראל אשר השלימה פרויקטים מהותיים בתחום. חברת מצלאוי מעסיקה בין שורותיה את מיטב האדריכלים, המהנדסים והצוותים המיומנים ביותר בכל ענפי הבניה והנדל"ן. אמצעי הייצור המגוונים והחדישים המצויים בבעלות חברת מצלאוי מאפשרים לה להיות עצמאית בביצוע הפרויקטים ולשמור על האיכות הגבוהה ביותר. מדי שנה מתווספים לרשימת ההצלחות הרבות של חברת מצלאוי פרויקטים רבים למגורים, מבני תעשייה, מרכזים מסחריים ומוסדות ציבור. משנת 2007 החברה הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה הישראלית בתל אביב.

תחומי הפעילות העיקריים של החברה

ייזום ופיתוח מקרקעין (לרבות התחדשות עירונית) – ייזום, פיתוח, הקמה, שיווק ומכירה של פרויקטים בעיקר בתחום הבניה למגורים בישראל, לרבות התחדשות עירונית/פינוי-בינוי, דרך איתור המקרקעין, רכישתם, הקמת המבנים ומכירת היחידות. כן מבצעת החברה פעילות יזמית של מבני מסחר ותעסוקה.

החברה הראשונה בישראל בתחום ההתחדשות העירונית/פינוי ובינוי מעורבת בפרויקטים (בשלבים שונים – ייזום ושינוי תב"ע – מעל 2,000 יח"ד), והראשונה שהשלימה בהצלחה שלושה פרויקטים גדולים (בקריית אונו, כפר סבא ויהוד) ובשלבי ביצוע של פרויקט גדול נוסף (אונו פריים – בקריית אונו) שבו כבר אוכלס בניין אחד. כיום בתהליך תכנון של עוד מספר פרויקטים בפינוי בינוי בערים קריית אונו, בת ים, רמת גן ות"א.

לראיה החברה נבחרה בשנת 2016 למקום הראשון והמכובד במדד התחדשות עירונית "פינוי בינוי" אשר נערך ע"י מדלן וגלובס.

ביצוע

החברה מנהלת ומבצעת את הפרויקטים בביצוע עצמי. אמצעי הביצוע הינם בבעלות החברה: לרבות מנופים, משאיות, משאבות בטון,טרקטורים, צמ"ה, פיגומים וכד'. יצוין כי בעבר החברה סיפקה שירותי קבלנות ביצוע לצדדים שלישיים בעיקר בתחום המגורים (החברה ביצעה פרויקטים עבור חברות כגון אזורים ואפריקה ישראל).

נדל"ן מניב

אחזקה וניהול של נכסים מניבים בישראל, אותם בנתה החברה במסגרת פיתוח המקרקעין או במסגרת רכישה, בעיקר בייעוד למשרדים ומרכזים מסחריים, בבעלות בלעדית או משותפת.

החברה מחזיקה ומנהלת כ-11,000 מ"ר נכסים מניבים למסחר ומשרדים.

להלן רשימת פרויקטים עיקריים בתחומי הפעילות של החברה:

פרויקט מגורים יוקרתי במתחם עלית – רמת גן – המגדל הראשון בשלבי ביצוע מתקדמים. הבניין השני בתהליכי תכנון.
פרויקט ONO PRIME – פרויקט פינוי בינוי נוסף בקריית אונו (מתחם הכלנית) לפינוי של 92 יח"ד ובנייה של כ-393 יח"ד וביצוע חיזוק תמ"א לבניין הכלנית.
שלב א' של הפרויקט במסירות וגמר ביצוע ושלב ב' בתחילת בנייתו.
פרויקט יוספטל – החברה מקדמת ברח' יוספטל 101-109 בבת ים, פרויקט לפינוי ובינוי בהיקף רחב, לפיו החברה תהרוס 5 בניינים ישנים בהם כ-240 דירות ובמקומם ייבנו 1,078 יח"ד ב-6 מגדלי מגורים הכוללים גם שטחי מסחר ותעסוקה. התב"ע אותה מקדמת החברה הופקדה ע"י הועדה המחוזית לתכנון ובניה ופורסמה להתנגדויות.
פרויקט הכוזרי הרצליה – פרויקט בשיתוף פעולה עם חברת אפריקה – ישראל, פינוי של 3 בניינים ישנים, 66 יח"ד ובינוי של 6 בניינים חדשים, 204 יח"ד.

פרויקטים מאוכלסים בתחום התחדשות עירונית / פינוי בינוי

פרויקט MY ביהוד מונסון – בנייה של 4 בניינים מפוארים בהיקף של 168 יח"ד וקומת מסחר במרכז יהוד.
"אונו הירוקה" בקריית אונו – "פינוי-בינוי", בשטח של 27 דונם. פינוי של 10 בניינים ישנים ובינוי של 11 בניינים חדשים. סה"כ 168 בעלי קרקע ובמקומם נבנו 532 יח"ד חדשות מאוכלסות.
כפר סבא – פינוי של 40 יח"ד. בינוי של 120 יח"ד.

קלרה מצלאוי -סמנכ"ל קשרי בנקים ובעלים

בעלת החברה, שותפה פעילה בהקמת החברה
וחברת הנהלה אשר אמונה על כלל התחום הפיננסי בחברה.

סמי מצלאוי -יו"ר ובעלים

"להציג תמיד את המצב כפי שהוא, לעולם לא לוותר על איכות העבודה, לשמור על כבוד האנשים מולם אתה עובד, להיות מעורב אישית ורגשית בכל פרויקט" מייסד ובעלי החברה. כבר מגיל 16 עבד כקבלן משנה, תוך למידה עצמית וביצוע בשטח. כיום נחשב למוביל בתחום. חלוץ תחום פינוי בינוי בישראל ומומחה בהתחדשות עירונית. חווית הילדות של פינוי משפחתו משטח של דונם וחצי לדירת שלושה חדרים, עיצבה את תפיסת עולמו בכל הקשור לפינוי בינוי. גם לאחר עשרות שנים בראש החברה, מאמין סמי כי הדרך היחידה להצלחה עוברת דרך השטח ותוך הקפדה על הפרטים הקטנים. סדר יומו מתחיל באופן קבוע בסיורים באתרי הבנייה. סמי מקפיד להיות זמין וקשוב לצרכי הדיירים, מפנה ובונה בהתאם לצרכיהם האמיתיים תוך הענקת בטחון מקסימלי. חזונו, חידוש כל השכונות הרעועות בישראל, הזקוקות לשיפור אמיתי באיכות החיים.

רו"ח ערן מזור -מנכ"ל

בעל תואר ראשון ושני במנהל עסקים, התמחות
בחשבונאות וניהול פיננסי.

יוצא משרד רואי החשבון EY, בעל ניסיון רב בניהול כספים של חברות ציבוריות
הפועלות בתחום הנדל״ן.